Congratulations

Awards (Sports) as at 24 Nov

24-11-2016

Inter-School Fencing Competition 2016-2017       
  Team      
    Girls Overall 2nd Runner-up   St. Paul's Co-educational College
    Boys Overall  3rd Runner-up   St. Paul's Co-educational College
    Girls Epee 3rd Runner-up 6F Yip Tsz Huen
    6G Chin Ching Han
    6G Chu Pui Yan Jasmine
    Girls Foil 2nd Runner-up 5E Hui Ching Lam
    5H Lee Areta  
    2G Chan Ka Yan
    1C Chan Hin Nam Michelle
    Boys Epee 3rd Runner-up 6C Cheng Kwan Kin
    5C Chan Shing Yan Ryan  
    5E Fan Wai Hin
    5E Kwong Hok Lam Kenneth 
  Individual      
     Girls A Grade      
      Epee 1st Runner-up 6F Yip Tsz Huen
      Foil Champion 5H Lee Areta  
    Girls B Grade      
      Foil 2nd Runner-up 1C Tam Hay Lam Helen
      Sabre 1st Runner-up 4G Ma Ho Chee
    Girls C Grade      
      Foil Champion 2G Chan Ka Yan
  1st Runner-up 1C Chan Hin Nam Michelle
    Boys A Grade       
      Epee 2nd Runner-up 6H Li Shao Zhang
      Foil 1st Runner-up 6A Kwok Tze Kong
  2nd Runner-up 6I Cheah Marcus Zhi Yuan
  2nd Runner-up 4A Kam Chun Kei 
    Boys B Grade      
      Foil 2nd Runner-up 3G Wong Yuk Hung Maximus
    Boys C Grade      
      Epee 1st Runner-up 2F Lum Yu Him
      Foil Champion 2G Hung Yik Ming
  1st Runner-up 2E Lee Kwan Ho Arthur
      Sabre 2nd Runner-up 1C Yim Tin Long
       
All Hong Kong Schools Jing Ying Table Tennis Tournament  2016-2017      
  Secondary Schools Section      
    Boys A Grade Team  2nd Runner-up   St. Paul's Co-educational College
    Girls Singles 2nd Runner-up 1E Hui Patrina
    Boys Doubles 1st Runner-up 5F Wong Ho Hin
    3G Hui Kyle 
       
St Paul's Secondary School Annual Sports Day      
  Girls      
    4 x 100M Invitation Relay Champion 6C Fang Mingyue
    6I Wong Yuen Ching
    5H Yip Chin Wing Jamie
    4F Tsang Ching Ching
       
2016-2017 HK Inter-School King of the Road Cross Country Competition - Aberdeen Reservoir Station       
  Girls       
    A Grade 1st Runner-up 5D Cheung So Yee
  2nd Runner-up 5H Mok Ka Ka Janis
    B Grade Champion 4A Wong Yuet Ching
  6 out of 51 3B Ng Ka Wai
  9 out of 51 3A Tang Weiping Valerie 
    C Grade Champion 1F Liu Jenny
  Boys       
    B Grade  2nd Runner-up 3G Yang Kwok Sum Colson